Страхование транспорта

 Згідно з іспанським законодавством автомобілі, мотоцикли, морські судна та авіаційні машини відносяться до засобів підвищеної небезпеки і підлягають обов'язковому страхуванню.

Найбільш часто в Іспанії оформляють страховку на автомобілі.

ВАРІАНТИ ОФОРМЛЕННЯ СТРАХОВКИ НА МАШИНУ В ІСПАНІЇ

Можна оформити страховку тільки від збитку, заподіяного третім особам (саме вона є обов'язковою і найекономічнішою), або убезпечити себе і від інших неприємностей (викрадення, пожежі, нанесення ушкоджень, повного руйнування).

При бажанні, автовласник може застрахуватися від усіх можливих ризиків. Тоді страхова компанія відшкодовує збиток незалежно від того, хто винен в події.

Повна страховка може бути з франшизою або без неї. Чим менше франшиза (частина витрат на ремонт, які оплачує Страхувальник), тим дорожче страховка. Найбільш дорогої є повна страховка від усіх ризиків - «seguro a todo riesgo» або «seguro completo».

 

Наш спеціалізований сайт по послугах страхування

 

СТРАХУВАННЯ ТРАНСПОРТУ В ІСПАНІЇ: ПОРЯДОК ДІЙ У РАЗІ ДТП

При настанні аварійної ситуації обидва водії заповнюють бланки Європейського акта про аварії (обопільне угоду версії аварії). Такий бланк, так само як поліс і квитанція про його оплату, завжди повинен бути у Страхувальника при собі. Заповнюючи акти, сторони вказують свої дані, інформацію про автомобілі та номери страхових полісов.Также до документації прілігается схема ДТП.После підписання паперів обидва учасники аварії отримують по примірнику, які вони повинні протягом 7 днів надати в свої страхові компанії. (Переважно, коли веденням всіх страхових питань займається один агент, і в разі виникнення страхових випадків, в тому числі і аварії, коли виникають запитання щодо правильності заповнення бланка, завжди можна проконсультуватись особисто або по телефону, під ізбеженіе прикрих помилок, які можуть відтягнути вирішення питання.)

Поліцію викликають тільки в спірних ситуаціях або коли є постраждалі.

Після отримання актів про аварію представники страхових компаній зв'язуються один з одним.

Компанія, що представляє інтереси свого клієнта, посилає свого оцінювача для з'ясування розміру шкоди та оплачує роботу ремонтної майстерні.

В тому випадку, якщо автомобіль неможливо відновити і гарантії договору це передбачають, оплачується його повна вартість, яку визначають за спеціальною таблицею, враховуючи модель і рік випуску.

Доставка пошкодженого транспортного засобу в майстерню, а також пасажирів додому здійснюється силами страхової компанії.

Страховка на автомобіль в Іспанії коштує по-різному, в залежності від того, що вона в себе включає, від вартості автомобіля, водійського стажу, віку водія і історії аварійний (боніфікація). Сума щорічного внеску може коливатися від декількох сотень до декількох тисяч євро. Якщо водій протягом декількох років до цього не потрапляв в аварії, йому буде надана знижка. Якщо ж ДТП сталося з вини Страхувальника, в наступному році вартість страховки може зрости.